امروزه تقریبا دست همه افراد جامعه، از کوچک گرفته تا بزرگ می توان گوشی های موبایل به ویژه گوشی های هوشمند را دید. شاید شما هم مثل خیلی از افراد گمان می کنید انتخاب های افراد ازجمله انتخاب گوشی موبایل به سلیقه آنها بستگی دارد. اگرچه سلیقه در این امر دخیل است اما تا حدودی به ویژگی های شخصیتی افراد و عادات آنها هم بستگی دارد. البته این ویژگی ها نسبی بوده و به طور مطلق نمی توانیم براساس آنها به بررسی دقیق ویژگی های شخصیتی افراد بپردازیم، بلکه می توانیم به قسمتی از منش و شخصیت آنها دست پیدا کنیم. دکتر سیدآرش تقوی، روانشناس سلامت و مدرس دانشگاه در این باره به نکات ریز و جالبی اشاره می کند که در ادامه می خوانید.


طرفداران پروپاقرص apple و iosاپِلیوس ها (APPLIOSes)


افرادی که نخستین انتخاب شان در موبایل مدل های اپل است افرادی هستند محتاط، محکم و کمتر انعطاف پذیر؛ از این رو همیشه دوست دارند ریشه دارترین، قدیمی ترین و شناخته شده ترین ها را انتخاب کنند. درواقع آنها اپل را از این جهت انتخاب می کنند که دوست دارند احساس قدمت و ریشه را با آن لمس کنند. اگر محتاط بودن را یکی از ویژگی های افراد درونگرا بدانیم، می توانیم بگوییم بعضی از طرفداران اپل بیشتر به سمت درونگرایی گرایش دارند. همچنین افرادی که گوشی های اپل را انتخاب می کنند نسبت به افرادی که گوشی های دیگر را می پسندند کمال گراتر و ایده آل گراتر به نظر می رسند.


اپلیکیشن های ios از آنجاکه خاص تر و ویژه تر هستند بیشتر توسط افرادی انتخاب می شوند که دوست دارند متفاوت و مطرح باشند و با انتخاب اپل به نوعی می خواهند به طور غیرمستقیم این متفاوت و خاص بودن را به دیگران اعلام کنند. افرادی که تنها انتخاب شان در گوشی موبایل اپل است و بس، رگه هایی از خودمحوری، قدرت طلبی و قدرت نمایی در شخصیت شان دیده می شود. درواقع دور شدن از آنچه متداول تر و رایج تر است به این افراد حس خوبی می دهد.


اندرویدی ها ANDROIDIANs


افرادی که گوشی هایی با سیستم عامل اندروید مثل سامسونگ، سونی و لکسوس را انتخاب می کنند افرادی هستند که تنوع طلبی، انعطاف پذیری و سهل الوصول بودن برای آنها نسبت به قدمت اهمیت بیشتری دارد؛ از این رو برای اینکه بتوانند به سادگی نیازهای شان را از طریق امکاناتی که گوشی برای شان فراهم می کند برطرف کنند بیشتر گوشی های مجهز به سیستم اندروید را می پسندند. این افراد به روز بودن را دوست دارند و چون اندروید به آنها این امکان را می دهد که اپلیکیشن های به روز و جدید را روی گوشی شان نصب کنند گوشی هایی مثل سامسونگ و سونی را انتخاب می کنند.


طلایی پسندها GOLDIANs


آقایان به طور متداول گوشی های موبایل به رنگ تیره و خانم ها گوشی هایی به رنگ های روشن و شاد را انتخاب می کنند. اما عده ای از افراد هستند که گوشی های موبایل با رنگ طلایی را می پسندند. از آنجا که طلا نماد ارزش است، رنگ طلایی نمادی است از برتری طلبی و تفاوت؛ بنابراین کسانی که گوشی های طلایی رنگ را انتخاب می کنند می توانند تمایلاتی از قدرت طلبی و برتری طلبی داشته باشند. این افراد متفاوت و ویژه بودن و تجمل را دوست داشته و مایلند که قدرت و ثروت خودشان را به وسیله ابزار متحرکی مثل گوشی موبایل یا خودرو به نمایش بگذارند. ممکن است رگه هایی از ویژگی های خودشیفتگی و نمایشی بودن هم در شخصیت این افراد دیده می شود.


مشکی پسندها BLACKIANs


عده ای از افراد هستند که انتخاب اول شان در رنگ همه چیز ازجمله گوشی موبایل مشکی است. این افراد در کل از تفاوت رنگ خیلی لذت نمی برند. متعصب و خشک بودن می تواند یکی از ویژگی های این افراد باشد اما از آنجا که مشکی به طور کلی مظهر و نمادی از رمز و راز و قدرت است، می توان گفت آن دسته از افراد که در انتخاب گوشی موبایل مشکی بودن اولویت شان است افرادی قدرت طلب، قدرت نما، مرموز و درون گرا هستند.


گوشی بازها MOBILIANs


دسته ای از افراد دوست دارند هر چند وقت یک بار گوشی موبایل شان را عوض کنند و همواره به روزترین و جدیدترین گوشی را داشته باشند. تنوع طلبی و به روز بودن (up to date) شاخص ترین ویژگی شخصیتی این افراد است. آنها از ذات تکنولوژی و به روز بودن لذت برده و نوطلبی، برون گرایی، انعطاف پذیری و کنجکاوی از ویژگی های شخصیتی آنهاست. این افراد دوست دارند بدانند در دنیای تکنولوژی چه می گذرد تا از آن بهینه ترین و کارآمدترین استفاده را داشته باشند. اما انجام افراطی این کار نشانگر آن است که این افراد بیشتر از اینکه گوشی موبایل، قابلیت ها و کارایی آن برای شان اهمیت داشته باشد، این برای شان مهم است که به روز بودن شان را برای دیگران به نمایش بگذارند.


سطحی بودن و فقدان زیربناهای شأن اقتصادی اجتماعی در سایر حوزه ها می تواند از ابعاد زندگی آنها باشد. ممکن است این افراد اعتمادبه نفس اجتماعی پایینی داشته و تمایل به نمایش غلوآمیز موقعیت اقتصادی و شأن و اعتبار اجتماعی خود داشته باشند. این افراد به جای اینکه با همت، جسارت، قابلیت و شجاعت سعی در رشد و پیشرفت برای رسیدن به جایگاه ایده آل شان داشته باشند با ارتقای مدل گوشی ای که دست شان می گیرند تلاش می کنند این جدید و به روز بودن را به رخ دیگران بکشند.


طرفداران موبایل های کشویی و دردار


زمانی که گوشی های موبایل به شکل کشویی و دردار عرضه می شد، دسته ای از افراد همیشه در انتخاب گوشی موبایل، مدل های کشویی و دردار را می پسندیدند. این افراد معمولا افرادی هستند که درجاتی از احساس تقلا و احساس نمایش اجتماعی دارند. می توان گفت ممکن است این عده درجات خفیفی از تمایل به سلطه طلبی، پرخاشگری و تهاجمی بودن را داشته باشند. گاهی باز کردن کشو یا در گوشی حس تاثیرگذاری را در آنها تقویت می کند؛ از این رو مدل گوشی مورد علاقه آنها همیشه گوشی های دردار و کشویی است.


بیزار از گوشی های لمسی


دسته ای از افراد هم هستند که با گوشی های لمسی ارتباط چندان خوبی برقرار نمی کنند و به خصوص در چند سال گذشته که گوشی های دکمه ای و لمسی در بازار ارائه می شد، همیشه نوع دکمه دار را ترجیح می دهند و از گوشی های لمسی گریزان هستند. احتمالا این دسته از افراد اندکی از نظر روانی شلخته و بی دقت بوده و چون احتمال خطا در موبایل های لمسی بسیار زیاد است و این گوشی ها همیشه احساس اضطراب را در آنها ایجاد می کند، از این رو درصورتی که انتخاب دیگری غیر از گوشی لمسی داشته باشند حتما آن را انتخاب می کنند.


کوچک پسندها


عده ای از افراد هستند که هر چه اندازه گوشی موبایل کوچک تر باشد بیشتر آن را می پسندند و همیشه در خرید گوشی موبایل دنبال گوشی موبایلی هستند که سایز کوچک تری دارد. محتاط، دیرجوش و مرموز بودن یکی از ویژگی های محتمل شخصیت این افراد است. این افراد در سایر جنبه های زندگی هم خیلی دوست ندارند به چشم آمده و مطرح شوند و نسبت به اینکه کسی وارد حریم خصوصی شان شود حساسیت زیادی دارند.


گیم بازها


افرادی که به بازی کردن با موبایل شان علاقه زیادی دارند همیشه گوشی موبایلی را انتخاب می کنند که امکان استفاده از گیم را برای آنها فراهم کند. هنگام انتخاب گوشی موبایل اندازه موبایل و میزان وضوح و شفافیت صفحه نمایش آن برای این دسته اهمیت زیادی دارد و باید به گونه ای باشد که هنگامی که از گوشی موبایل شان برای بازی کردن استفاده می کنند لذت دلخواه شان را کسب کنند. از آنجا که گیم به شدت تمرکز ایجاد می کند و یکی از ابزارهایی است که حواس افراد را از مسائل آزاردهنده پرت می کند، می توان گفت این عده افرادی هستند که استرس، اضطراب و آشفتگی ذهنی بالایی دارند.


موبایلم، عزیز جانم


عده ای از افراد هستند که به گوشی موبایل شان تعلق خاطری عاطفی دارند و آنقدر آن را دوست دارند که به راحتی نمی توانند آن را تعویض کنند و کنار بگذارند؛ این دسته افراد شخصیت هایی عاطفی و لمسی دارند. تحقیقات نشان داده که لمس کردن، بخش وسیعی از مغز را درگیر کرده و به همین دلیل زیاد دیده می شود که افراد به گوشی لمسی شان تعلق خاطر پیدا کنند و به راحتی نتوانند آن را با گوشی دیگری تعویض کنند. رگه هایی از وابستگی نیز در شخصیت این افراد دیده می شود. از این جهت که شروع مجدد برای این افراد بسیار اضطراب آور است و نسبت به تغییر مقاومت نشان می دهند؛ بنابراین به طور ناخودآگاه از تعویض موبایل شان سر باز می زنند و چندین سال است که گوشی موبایل شان را تعویض نکرده اند و علاقه و تعلق خاطر خاصی به آن دارند.

زینب رئوفی

www.aftabir.com

سماور و کتری جزء آن دسته از وسایل پر استفاده در آشپزخانه هستند پس باید هم در تمیز کردن آنها و هم نگه داریشان همت کنیم.


روش هایی برای از بین بردن جرم آهکی سماور و کتری وجود دارد :

روش اول برای از بین بردن جرم و رسوب کتری و سماور


برای از بین بردن جرم آهکی داخل سماور و کتری مخلوطی از سرکه و آب را به نسبت مساوی در آن بریزید و به مدت نیم ساعت بجوشانید. خواهید دید که جرم‌ها از دیواره کنده خواهد شد.

روش دوم برای از بین بردن جرم و رسوب کتری و سماور


راهی دیگر برای از بین بردن جرم آهکی این است که چند دقیقه سماور یا کتری را بدون آب حرارت دهید سپس داخل آن را با آب سرد پر نمایید. آب و جرم‌های جدا شده را خالی کرده و داخل آن را بشویید.

روش سوم برای از بین بردن جرم و رسوب کتری و سماور


کتری را داغ کنید و ناگهان مقداری آب یخ درون آن بریزید ( برای این منظور نباید کتری بسیار داغ شود که موجب ریختن لحیم آن می گردد.)

روش چهارم برای از بین بردن جرم و رسوب کتری و سماور


یکی دیگر از راه های جلوگیری از رسوب گرفتن کتری و سماور است به این صورت است که گوش ماهی یا فلس صدف را در کتری انداخته تا آهک موجود در آب را جذب کند.( قلوه سنگ نیز مفید است.)

روش پنجم برای از بین بردن جرم و رسوب کتری و سماور


راه دیگری که برای رسوب زدایی مفید است این است که در ظرف مورد نظر مقداری ( بستگی دارد به نوع ظرف ) ۲ یا ۳ سیب زمینی رنده کنید و مدت نیم ساعت با آب درون آن،بجوشانید و بعد یک تکه زاج سفید کوبیده، به آن اضافه کنید و نیم ساعت دیگر بجوشانید مشکل رفع خواهد شد.

روش ششم برای از بین بردن جرم و رسوب کتری و سماور


می توانید برای جرم گیری آن مقداری جوش شیرین ( آب همراه جوش شیرین) را درون ظرف بگذارید و روی شعله بگذارید و بعد اگر هنوز به طور کامل پاک نشده همین کار را تکرار کنید ثمربخش خواهد بود.

روش هفتم برای از بین بردن جرم و رسوب کتری و سماور


برای این منظور مقداری آب درون کتری بریزید آن را در مدت نصف روز در جایخی یخچال قرار دهید. پس از گذشت مدت مذکور آن را درآورده پس از خارج شدن یخ از آن کتری رسوب زدایی می شود ( به شرطی که مقدار رسوبات زیاد حجیم نباشد).

برای اینکه درست در جایگاهی قرار بگیرید که شایسته آن هستید قبل از هر چیز باید شناخت دقیقی از خود و توانایی هایتان داشته باشید.

برای این کار در جایی آرام و بدون هیچ سر و صدای مزاحمی بنشینید و در مورد موضوع هایی که به آن علاقه دارید فکر کنید. از خودتان این سوال ها را بپرسید:

*چه چیزی در من هیجان بیدار شدن صبحگاهی را ایجاد می کند؟

*اگر پول برایم مهم نبود چه کاری می کردم؟

*چه کاری را بهتر از هر کار دیگری انجام می دهم؟

*چه چیزی مرا کنجکاو و مجذوب خود می کند؟

*بیشترین چیزی که از آن لذت می برم چیست؟

*وقتی به شغل دیگران فکر می کنم چه چیزی باعث حسادت من می شود؟

نقاط برتر خود را کشف کنید

اگر شما آرزو دارید که اسب سوار خوبی شوید اما نسبت به اسب یا هر حیوان دیگری آلرژی دارید، بهتر است این رویا را برای همیشه فراموش کنید. منظور از این مثال این است که گاهی اوقات نباید به دنبال چیزی باشید که تنها دوستش دارید بلکه باید علایقی را بیابید که در آن توانایی و استعداد دارید. البته خوب بودن به تنهایی نیز کافی نیست. در مورد پیدا کردن آنچه که در آن استعداد دارید باید خوب بررسی کنید.

با بررسی و دقت زیاد در نهایت چیزی را بیابید که در آن خیلی بهتر و متمایز از دیگران هستید. برای مثال فرض کنید که شما در پخت و پز مهارت دارید و می خواهید این کار را به عنوان شغلتان انتخاب کنید، اما این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که آشپزهای خیلی خوب و باتجربه ای در سراسر کشورتان وجود دارند. چه چیزی در شما وجود دارد که می تواند شما را بین رقبایتان برتر جلوه دهد؟ وقتی بتوانید کاری را متمایز از دیگران انجام دهید از نتیجه کارتان لذت خواهید برد. در نتیجه از شغلتان نیز رضایت خواهید داشت.

جنگل را ببینید نه درختان

شاید شما به این فکر افتاده اید که دونده ماراتن شوید، اما این تصمیم می تواند مقصد بهتری هم داشته باشد مانند مربیگری. شما دوست دارید بهترین آشپز دنیا شوید. اما چرا؟ چون شما علاقه دارید غذاهای خوشمزه و لذیذ به مردم سرو کنید، بنابراین چرا به فکر تاسیس یک کافی شاپ یا رستوران نیستید؟ به همین ترتیب با بررسی و موشکافی احساس ها و علایقتان می توانید نتیجه خوبی از آن استنتاج کنید. تنها درختان را نبینید. اینکه شما عشاق دویدن هستید به معنای دونده شدن نیست. چرا به مربیگری فکر نمی کنید؟

اگر هیچ ایده ای ندارید...

بعضی از افراد واقعا نمی دانند که مهم ترین و جذاب ترین چیزی که می تواند آنها را هیجان زده کند چیست. به این گروه از افراد پیشنهاد می کنیم. برای شروع، یک کار خاص را امتحان کنند. ورزش کنید، به کلاس نقاشی بروید، آشپزی کنید و با افراد مختلف آشنا شوید. به تدریج که به موضوعی خاص علاقه مند شدید دنبال معنا و هدفی که در این علاقه نهفته است باشید، تا راهتان را پیدا کنید.

مهارت هایتان را افزایش دهید

اگر احساس می کنید در زمینه ای خاص استعداد دارید به همان مهارت ها اکتفا نکنید. برای مثال اگر مهارت نقاشی دارید به یک کلاس آموزشی نقاشی فکر کنید و مهارت هایتان را بسط دهید. دنبال یاد گرفتن تکنیک هایی باشید که تا به حال آن را نمی دانستید و به همین ترتیب اره مهارت هایتان را تیز کنید.

aftabir.com

 کارهایی که می‌توانند یک روز یا یک هفته‌ هیجان‌انگیز را به همراه بیاورند. در این مطلب ۱۴ فعالیت مختلف برای اوقات فراغت را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. بخوابید

خوابیدن در برخی موارد بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. پس از یک روز کاری بسیار سخت و یک هفته‌ پر دردسر، خوابیدن در آخر هفته تمام خستگی‌ها را از بین می‌برد.

۲. ورزش کنید

ورزش کردن در باشگاه یا پارک روحیه‌ شما را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که روز یا آخر هفته‌ خوبی داشته باشید.

۳. دوستان خود را ببینید

ملاقات با دوستان یکی از هیجان‌انگیزترین کارهایی است که می‌توانید در آخر هفته انجام دهید.

۴. یک مطلب بامزه بخوانید

مطالعه کردن یک مطلب خنده‌ دار می‌تواند سوژه‌ی خوبی برای صحبت کردن یا خندیدن به شما بدهد.

۵. یک چیز جدید یاد بگیرید

همیشه زمان برای یادگیری یک چیز جدید وجود دارد. سعی کنید یک موضوع جدید هرچند کوچک را یاد بگیرید.

۶. به تمیز کردن خانه یا خودروی خود مشغول شوید

همیشه یک وسیله که نیاز به تمیز کردن دارد را مشاهده خواهید کرد. این وسیله می‌تواند یکی از لوازم منزل یا خودروی شخصی خودتان باشد. سعی کنید در آخر هفته آن‌ را تمیز کنید.

۷. نامه بنویسید

در حال حاضر کسی نامه نمی‌نویسد و همه در شبکه‌های اجتماعی مختلف با یکدیگر در ارتباط هستند. در برخی موارد نوشتن باعث می‌شود که احساسات خود را بهتر بیان کنید.

۸. با مادر و پدر خود تماس بگیرید

اگر از مادر و پدر خود دور هستید، می‌توانید در آخر هفته با آن‌ها تماس بگیرید و کمی صحبت کنید.

‌۹. زمانی را در طبیعت بگذرانید

سفر به طبیعت یا رفتن به پارک یک آخر هفته‌ بسیار خوب را به همراه می‌آورد.

۱۰. کارهای داوطلبانه انجام دهید

شرکت کردن در پروژه‌های داوطلبانه مانند انجام دادن کارهای خیریه هم یک فعالیت خوب برای آخر هفته یا اوقات فراغت است.

۱۱. درباره‌ آینده‌ خود فکر کنید

در زمان‌ های بی‌ کاری بهتر است درباره‌ اهداف زندگی خودتان فکر کنید. با داشتن برنامه‌ ریزی دقیق می‌توانید به هدف‌ های خود دست پیدا کنید.

۱۲. یک فیلم یا سریال خنده‌دار تماشا کنید

تماشا کردن فیلم یا سریالی خنده‌دار به همراه دوستان می‌تواند ذهن شما را از مشکلات مختلف دور کند.

۱۳. کاری را انجام دهید که از آن دوری می‌کنید

زمان بی‌کاری فرصت مناسبی برای انجام دادن کارهایی است که تمایلی به آن‌ها ندارید. سعی کنید که این کارها را انجام دهید.

۱۴. یک مطلب خوب را درشبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

 aftabir.com

آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش طراحی سایت و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و  آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و  اموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل